Akreditasyonsuz ISO 9001 Belgesi

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

Akreditasyonsuz ISO 9001 Belgesi

Uluslararası geçerlilik gibi kaygıların giderildiği yapı akreditasyondur. Akreditasyonu IAF-Uluslararası Akreditasyon Forumu üyesi Akreditasyon Kuruluşları yürütmektedir. Akreditasyon kuruluşlarının yetki verip onayladığı belgelendirme kuruluşları akreditasyonlu belgeleri vermektedir.

Bu belgeler uluslararası iş yapan, kamu ihalelerine giren ya da müşteri talebi doğrultusunda tercih edilmektedir.

Akreditasyonun gönüllülük ilkesine dayalı yapısı göz önünde bulundurulursa bu akredite belgeler gönüllü talebe bağlı olarak tercih edilebilmektedir.

Gönüllülük ilkesi prensibi müşteri tercihi olduğundan dolayı illa ki akreditasyonlu belge alacaksınız gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Belge almak isteyen kuruluşlar yönetim sistemlerini tescil edeceklerinden dolayı bu tescili istedikleri gibi yapma haklarına sahiptir. Sistem tescili, prejtij vb. Pazar kazanımları alınan belge ile sağlanmaktadır.

akreditasyonsuz iso 9001 belgesi içerik

Yukarıdaki gerekler olmadığı sürece belge almak isteyen kuruluşlar akreditasyonsuz belge alabilirler. Bu belgeler non-accredited(akredite olmayan/akreditasyonsuz) şeklinde isimlendirilmektedir.

Akredite belgeden ne farkı var ?

Akredite belge devletlerin ve uluslararası ticaret yapısının tercih ve teyit ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, akreditasyonsuz belgelerin bu bağlamda yeterli olmamak gibi bir farkı vardır.

Akredite olamayan belge geçersiz yada sahte midir ?

Akredite olmayan belge tarihleri geçerli ise, belgeyi veren kuruluş tarafından doğrulanabiliyor ise geçerlidir. Şayet belge tarihleri geçmiş ve belgelendirme kuruluşu tarafından olumsuz yanıt alınan belgeler geçerli değildir. Sahtelik durumu, belgeyi veren kuruluşun belgeyi kendisinin VERMEDİĞİNİ bildirmesinde ortaya çıkar.

Şayet zaruret yok ise akreditasyonsuz belgeler hem maliyet hem de alım zamanı açısında kuruluşlara kazanç sağlamaktadır.

Akreditasyonsuz ISO 9001 belgesini, ISQ belgelendirme departmanına özellikle bildirerek başvuru aşama sürecini başlatmış olacaksınız.

ISQ, belgelendirme sürecini bu yapıya uygun olarak sürdürecek ve belgenizin kuruluşunuza değer ve prestij katmasını sağlayacaktır.

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?