Akredite ISO 9001 Belgesi

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

Akredite ISO 9001 Belgesi

Global ticaret hayatında teknoloji ve ulaşım noktasında küçülen dünyamızda yetkin ve yeterli ürün-hizmet sunmak hayati önem taşır. Ticaretin kolay işlemesi, ürünlerin serbest dolaşımı gibi pasaport unsuru akredite belgelerdir.

Uluslararası akreditasyon Forumu (IAF), global ticarette bu pasaport yapısını oluşturmak ve dünyanın her yerinde ürün ve hizmetlerin yeterliliği ve geçerliliğini sağlamak amacı ile üyelik hizmetleri verdiği kuruluşların bu pasaport yetkinliklerini sağlamaktadır.

Yetki alan üye akreditasyon organları kendi ülkelerindeki ya da farklı ülkelerdeki belgelendirme kuruluşlarının akreditasyonları sağlamaya kadar uzanır. Bu organdan akredite olan ISQ, ürün ve hizmetlerini belgelendirmek isteyen, ticarette global pasaport talebi olan müşteri kuruluşlara bu belgelendirme hizmetlerini sağlayarak, kuruluşların kalite yönetim sistemlerini tescil eder.

akredite iso 9001 belgesi içerik

Akredite belge talepleri genellikle uluslararası iş yapan, kamu ihalelerine giren ya da müşteri talebi doğrultusunda tercih edilmektedir.

Akreditasyon gönüllülük ilkesine dayanmaktadır. Zorunlu olmamakla birlikte global piyasa oyuncusu olmak isteyen kuruluşların bu yeterliliği sağlamış olmaları gerekmektedir.

Akreditasyonsuz belgeden ne farkı var ?

Kamu, devletler ve uluslararası ticaret örgütleri ve üyeleri, tercih ettikleri belgelerin yeterlilik ve nitelik sahibi olmasını isterler. Bu ayrıca onlar için güven arz eder. Akreditasyonsuz belgelerin bu yeterlilik ve nitelikleri karşılamama gibi fark ortaya çıkar.

Global tescil, yetkinlik ve yeterlilik istiyorsanız, akredite belgeler kuruluşlarınızı rekabete ve dünya pazarına taşıyacaktır.

Akredite ISO 9001 belgesini, ISQ belgelendirme departmanına özellikle bildirerek başvuru aşama sürecini başlatmış olacaksınız.

ISQ, akredite belgelendirme sürecini belgelendirme prosedürlerine uygun olarak sürdürecek ve belgenizin kuruluşunuza kazandırılması için çalışacaktır.

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?