ISO 9001 Belgesi ve Akreditasyon

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

ISO 9001 Belgesi ve Akreditasyon

ISO 9001 Belgesi, iş dünyasında ve küresel pazarda, teknoloji ve ulaşım ağı çok genişlemiş dünya için yetkin ve yeterli ürün sunum kolaylığı sağlayan anahtar unsurdur. Ticaretin yürümesinde engelleri ortadan kaldırmak ve ürünlerin serbest dolaşımı için “ISO 9001 Belgesi ve Akreditasyon” gerekliliktir.

Küresel ticaretin anahtarı ve serbest dolaşımın simgelerinden olan bu pasaport yapısını oluşturmak ve dünyanın her yerinde ürün ve hizmetlerin uygunluğu, tanınırlığı, geçerliliği, yeterliliği vb. kriterleri karşılamak için IAF-Uluslararası Akreditasyon Forum’ u, hizmet verdiği üye ülke ve ülkelerin yetkin kuruluşların bu pasaportu yani iso 9001 akreditasyonunu sağlama yetkinlik alt yapısını oluşturmuştur.

Akreditasyon kuruluşları, ISQ gibi belgelendirme kuruluşlarının akreditasyonlarını sağlayarak iso belgesinin tanınırlığını ve gereklerini yaptığı uygulamalar ile karşılar. Belge almak isteyen kuruluşlara bu belgelendirme hizmetlerinin sağlanması ile de global pazarda yer alma kabiliyeti kazandırılır.

ISO 9001 Belgesi ve Akreditasyon İçerik

Akreditasyon, belgelendirme kuruluşları faaliyetleri sonucunda düzenledikleri uygunluk teyit belgelerinin güvenilirliğini ve geçerliliğini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir kalite teyit sembolüdür.

Akreditasyon tercihleri genellikle uluslararası ticaret yapan kuruluşlarda, devlet ihalelerine giren ve/veya müşteri istediği için tercih edilen bir yapıdır.

Herhangi bir zorunluluğu olmayan Akreditasyon, gönüllülük prensibi yapısı ile çalışır. Ancak küresel Pazar arzusu olan kuruluşlar için olmazsa olmazlardandır.

Dünyanın her ülkesinde sayısız iso 9001 belgelendirme kuruluşu ve Onaylı yetkili birkaç akreditasyon organı bulunmaktadır. Bu akreditasyon organlarından bilinen bazıları, Amerika-ANAB-IAS, Tükiye-TÜRKAK, Hollanda-RvA, İngiltere/Birleşik Krallık-UKAS,

Avuztralya/Yeni Zelanda-JAS-ANZ, Almanya-DACCS gibi…

Bu bölümde detaylı bilgi sahibi olacağınız alt sayfa başlıklarımız;

Akreditasyonsuz ISO 9001 Belgesi,

Akredite (Akreditasyonlu) ISO 9001 Belgesi,

TÜRKAK Akreditasyonlu ISO 9001 Belgesi,

Yabancı Akreditasyonlu ISO 9001 Belgesi.

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?