ISO'nun Tarihçesi

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

iso'nun tarihçesi

ISO, 1946’da, 25 ülkeden delegelerin Londra’daki İnşaat Mühendisleri Enstitüsünde buluştuğu ve uluslararası koordinasyon ve endüstriyel standartların birleştirilmesini kolaylaştırmak için yeni bir uluslararası örgüt oluşturmaya karar verilmesi ile 1947 yılının 23 Şubat’ ın da kurulmuştur.

ISO 135 ülkeden ulusal standart kuruluşlarının katılımıyla kurulmuştur ve şu anda 179 un üzerinde bir üye katılımıyla yönetilmektedir.

ISO, IEC, IAF, ILAC ve DTÖ/WTC gibi otorite organizasyonlarında ortak temel ilkesi, ticarete yönelik teknik engellerin kaldırılması yoluyla ticareti kolaylaştırmaktır.

otorite organizasyonlar

İlk standardını 1987 yılında yayınlayarak kuruluşundan bu güne teknoloji ve üretimin neredeyse tüm alanlarını kapsayan 22572'den fazla Uluslararası Standardın da yayınlanması başarısını göstermiştir. Şu an için 164 ülkeden üyeleri ve 786 teknik komite ve alt komiteleri mevcuttur.

#ISO Nedir ?, #ISO Belgesi Nedir ?, #ISO'nun Tarihçesi, #ISO 9001 Belgesi Standardının Sahibi ISO'nun Hikayesi, #ISO İletişim Bilgileri ve Adresleri, #ISO'nun Finansmanı, #ISO Ortakları ve İş Birlikleri, #ISO Üyeleri, #ISO'nun ISQ ile İlişkisi

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?